תרפיה באומנות

טיפול באומנות או "תרפיה באומנות" הינו כלי חזק העוזר למטופל ליצור קשר, להיפתח, להביא לידי ביטוי את עולמו הרגשי ולהתמודד טוב יותר עם אתגרי החיים. בכל מפגש הזרקור מופנה אל המטופל, שבוחר מה להביא לידי ביטוי ובאיזה אופן. ביחד אנו קשובים לסיפור האישי שלו, מספרים אותו, חושבים עליו, מציירים, מפסלים, משחקים ואף שרים וזזים אותו, וכך הסיפור נבנה מחדש

כיצד מסייעת הבעה יצירתית לתהליך הטיפולי? תרפיה באומנויות מאפשרת ביטוי במקומות שבהן נגמרות לפעמים המילים. ודווקא שם אפשר למצוא אותן מחדש. דרכי הבעה יצירתיות הן בלתי אמצעיות וככאלו הן מאפשרות לבטא את החוויה האישית גם כאשר אין בכוחן של המילים לתאר ולהכיל אותה. תהליכי יצירה ידועים בכוחם המרפא והמזכך. הם מזמנים מפגש רב חושי עם חומרים מגוונים ומפעילים את המטופל גופנית, קוגניטיבית, מוטורית ורגשית. בנוסף, בדומה לתהליכי חלימה, הם מעלים תכנים מודעים ובלתי מודעים אל פני השטח. התוצר המוגמר אשר מהווה עדות מוחשית להתרחשויות מעולמו הפנימי של המטופל מהווה קרקע פורייה להמשך העבודה הטיפולית.

למי מתאים הטיפול? טיפול באמנות לילדים ונוער ולאנשים מבוגרים, שרוצים לצמוח מתוך נפתולי החיים.

אין כל צורך בניסיון קודם ביצירה!!

הטיפול יכול לאפשר שילוב אומנויות שונות כגון דרמה תרפיה, Play Therapy ועוד – לעיון בנושא זה יש לפתוח לשונית "תחומי הטיפול במכון".

 

לתאום פגישה עם תרפיסטית באומנויות התקשרו: 09-8800400, 054-6696777

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *