אודות

אודות מכון לב ארי

מכון לב ארי שוכן במקום שקט בפרדסיה.

המכון עוסק בפסיכותרפיה רב תחומית אינטגרטיבית, הוא קם בכדי להעניק שירותים פסיכותרפויטיים (טיפוליים) בשילוב של מיטב הגישות הטיפוליות, במגוון תחומים:  למבוגרים ולילדים, להורים ולמשפחה.

המכון דוגל בהענקת שירות מקצועי, יעיל ואוהב. אנו משלבים את מיטב הגישות המעודכנות, במגוון טיפולים פסיכותרפויטיים: פסיכותרפיה פסיכואנליטית, קוגניטיבית התנהגותית ואינטגרטיבית (מכילה את 2 הגישות), EMDR, תרפיה באומנות, דרמה תרפיה, לצד פסיכולוגיה, הדרכת הורים, טיפול דיאדי, זוגי ומשפחתי וטיפולים קבוצתיים ממוקדים בחיזוק מיומנויות חברתיות.

 

מגוון הגישות הטיפוליות בהם מתמחים מטפלינו, מאפשר לנו להתאים את הגישה לאדם במקום את האדם לגישה ובכך להשיג את מטרותיו בדרך היעילה והקצרה ביותר האפשרית. 

על הצוות

מאיה לב ארי

מייסדת המכון.

פסיכותרפיסטית, מטפלת ב EMDR מבוגר וילד, דרמה תרפיסטית, מטפלת דיאדית – מומחית ליחסי הורים וילדים. מדריכת הורים. מומחית בתחום מיומנויות חברתיות. 

מדריכה בכירה מוסמכת – מדריכת מטפלים, ומדריכי מטפלים. מרצה.

מטפלת במבוגרים וילדים בנושאים של טראומה, טראומה מורכבת, פוביות, חרדות, OCD, משברי חיים, שכול, יתמות, חיפוש זוגיות מיטיבה, אהבה נכזבת, גירושין, חרם ודחיה חברתית, אימוץ, פיברומיאלגיה, מיזופוניה ושיקום ממחלות כאב בהיבט הרגשי / מחלות פיזיות שמקורן הרפואי לא נמצא ויש להן השפעה על המרקם הרגשי והבינאישי.

מדריכה מוסמכת יה"ת (סופרוויז'ן) באופן פרטני וקבוצתי – הדרכה פסיכואנליטית ואינטגרטיבית דרמה תרפיסטים, תרפיסטים בתנועה ואומנות, עו"סים ופסיכולוגים.

משלבת פסיכותרפיה פסיכואנליטית אינטגרטיבית עם EMDR, טיפול דיאדי, כלים מעולם הCBT, הטיפול בדרמה וסיפור ופרחי באך.  

הרצתה בקורסים בחוג לתרפיה בתנועה בוינגייט:
– גישות ושיטות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית התייחסותית
– מטיפול נרטיבי ועד פסיכולוגיית העצמי
– כל אחד צריך וויניקוט משלו
– טיפול בארגז חול

מרצה בפני חדרי מורים וקבוצות נוער:
50 גוונים של דחיה ושל קבלה "#יציאה מציר החרם" – גישה טיפולית שהגתה מאיה לב ארי לטובת מעבר מחוויה של דחייה לחוויה של קבלה בחיי ילדים ומבוגרים.

בין הוגי תחום ה-SEL בארץ (חשיבה רגשית וחברתית והקנייתה למורי המורים והגננות בארץ). שימשה בעבר מאמנת קריירה לחיילים עולים בודדים והיתה בין מקימי החוג לCoaching בבי"ס לעו"ס באונ' ת"א.

גנית סודאי

רכזת ומנחה סדנאות לחיזוק מיומנויות חברתיות. תרפיסטית בדרמה ומשחק. מומחית בפיתוח מיומנויות חברתיות – עוסקת בנושא למעלה מ15 שנים.

בעלת ניסיון רב שנים בעבודה עם ילדים בעלי לקויות למידה ותקשורת – AD/HD PDD, SCD אספרגר, ליוותה ילדים רבים הנמצאים על הקשת האוטיסטית, במשך שנים רבות גם כמטפלת קבוצתית בכירה במתי"א עמק חפר ובמרכז מת"י.

אסנת

מטפלת באומנויות בהורים וילדים מתוך אסרטיביות שמשולבת ברוך ורגישות. תוך כדי הטיפול מפעילה במגוון כלים את כלל החושים של המטופל החל במישוש ומגע ועד שמיעה ראיה ואפילו ריח. בין הכלים אשר תפגשו הן ארגז חול, עבודה עם גואש, תיאטרון בובות ועוד…

שירה

עו"סית קלינית, משלבת טיפול דינאמי לצד כלים מהעולם הקוגניטיבי התנהגותי. בעלת ניסיון רב בטיפול בגיל הרך, ילדים ונוער המתמודדים עם קשיים רגשיים וחברתיים, קשיים במיומנויות חברתיות, דימוי עצמי נמוך, בעיות התנהגות, ויסות רגשי וחרדות.
בעבר הרחוק היתה גננת, ומתוך כך יש לה גישה נרחבת ביותר לילדים. כל טיפול בילדים, משולב אצל שירה בהדרכת הורים.

שירה מטפלת גם במבוגרים.

ריבי

מטפלת זוגית ומשפחתית, עו"ס, תרפיסטית באומנות, מדריכת הורים .
מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים בנושאים של חרדה, מיומנויות חברתיות, חרם, חרדות, תקיפה מינית, פוסט טראומה, גירושין, משברים קלים עד קשים, התמודדות עם פשיעה במשפחה, אובדן, אבל. 

 

משלבת EMDR – מבוגרים וילדים, מיינדפולנס עם טיפול באומנוית.

איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

— 01

פסיכותרפיה דינאמית

הפסיכותרפיה מהותה לחשוב רגשות, ולתת להם מקום. היא מדגישה את תפקיד מערכות היחסים בנפש האדם, כגורם משמעותי המשפיע על האישיות ועל בריאותו הנפשית של הפרט. לפיה האדם נולד עם נטייה לחפש קרבה לאחר. הפסיכותרפיה מרחיבה את אופני החשיבה אודות יחסים, ייעול מנגנוני ההגנה, התמקמות העצמי בתוך זהות עצמית מגובשת.

 

 

— 02

EMDR

EMDR זאת גישה מהפכנית בעולם הפסיכותרפיה הכוללת בתוכה את עיקרי כל הגישות שקדמו לה ומשלבת הבטים פסיכו-נוירו-סומטים (פיסכולוגיים-רגשיים-קוגנטיביים-גופניים). ייחודיות השיטה היא על בסיס ההבנה שאנחנו פועלים מתוך רשת זיכרון אשר דרכה אפשר למצוא את התקיעות בחיים ולהקהות את הכאב המפריע לנו בחיים.

 

 

 

— 03

מיומנויות חברתיות

טיפול ממוקד במיומנויות חברתיות במכון לב ארי מאפשר למשתתפים למפות ולהבין טוב יותר סיטואציות חברתיות, ולהתאים את עצמם לסיטואציה. הטיפול מעודד פיתוח של יכולות וכישורים חברתיים. הטיפול מוצע לילדים מגיל גן ועד מבוגרים. ותכניו מותאמים לגילאי המשתתפים.

 

 

 

— 04

טיפול דיאדי

שיטת טיפול פסיכו-תרפויטית, ששמה את הקשר בין ההורים והילד במרכז. מטרתנו בטיפול הדיאדי היא לשפר את התקשורת, לחזק את הקשר ולאפשר יחסים טובים בין ההורה לילד. מהות הטיפול הדיאדי ליצור קירבה והבנה הדדית. — 05

טיפול בחרדה​

הגישה הטיפולית של מכון לב ארי מאפשרת טיפול ממוקד בחרדה על כל סוגיה:

חרדה חברתית, חרדת נטישה, חרדת ביצוע, חרדת בחינות, חרדת כישלון, פחד ממחויבות ופחד משינויים. מעבר לכך אנחנו גם מטפלים בפוביות שונות כגון חרדת טיסה, פחד ממעליות, פחד נהיגה, פחד מהתמודדות עם בירוקרטיה, פחד מנסיעה,  ועוד.

— 06

טיפול בOCD

הגישה הטיפולית בOCD במכון לב ארי עושה שימוש בEMDR, בכלים קוגניטיביים התנהגותיים ועוד, במטרה לעזור בצמצום הצורך בטקסים ובהפחתת האובססיביות בחיים לטובת זרימה וגמישות המאפשרים תפקוד יומיומי טוב יותר.