הדרכת הורים

הדרכת הורים כולנו כהורים מתמודדים לא אחת עם לבטים והתלבטויות כיצד לנהוג עם ילדינו והאם אנו פועלים נכון למען בטחונו, אושרו והתפתחותו… איך ומה כדאי לנהוג עם הילד על מנת שיצליח בהמשך הדרך? איך ומתי לטפל בבעיית שנת לילה או הרטבה מתמשכת? כיצד מתמודדים עם התפרצויות זעם ובכי? הילד סגור, ביישן ומפחד? הילדה "לא רוצה" להשתתף במסיבה? הילד יושב בבית ולא מוזמן לחברים? חולמים שהילדים שלכם יממשו את הפוטנציאל שלהם… כיצד מחזירים את השלווה לבית? עושים כל שבאפשרותכם ועדיין לא בטוחים שהעשייה שלכם מתאימה לצרכי הילד?
הדרכת הורים באה לתת מענה לשאלות רבות איתם מתמודדים הורים לגבי ילדיהם.  להחזיר להורים את תחושת השליטה והסמכות. להשיב את השלווה לבית. הדרכת הורים נותנת הבנה מעמיקה לגבי צרכי הילד. בפגישות מתגבשות דרכים יעילות, להיענות לצרכים אלו.

המטרות:
♥ להכניס את הילד ל'תלם' ההתפתחותי והרגשי, הבריא והמאושר.
♥ לתמוך בילד בדרך למימוש הפוטנציאל הגלום בו.
♥ להנות מההורות שלכם, לממש את הפוטנציאל ההורי הטמון בכם.

הורים, יש בידכם השפעה אדירה ומכרעת על ילדיכם. בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא. הדרכת הורים תסייע בידכם לרתום את הכוחות שלכם, (אפילו אלו שלא ידעתם שחבויים בתוככם), בצורה ממוקדת .  בנוסף יהיו מקומות, שבהם תוכלו סוף סוף לשחרר  ולנוח.

מה מיוחד בהדרכת ההורים בבית הרך?
פגישות עם הורים נעשות ע"י פסיכותרפיסטית מוסמכת ביחסי הורים וילדים, הבקיעה בשלל גישות, ומזמינה את ההורים להבנת תהליכים רגשים המתחוללים במשפחתם ומעניקה להם כלים מעשיים ויעילים להתנהלות עם הילדים. לפעמים הילד חווה אתגרים, עליהם ניתן להתגבר בתהליך פשוט וקצר מועד. בין היתר תוספת של ילד למשפחה, לעיתים מובילה את הבכור להתנהגות ילדית. תהליך קצר מועד יתן לכם כלים להשיבו לתלם.
לפעמים מדובר באתגר משמעותי, שדורש התבוננות, חשיבה משותפת וטיפול.
לכל משפחה יש מורשת של תפקידים רגשיים, שעוברת מדור לדור. פעמים רבות ההורים רואים בילדיהם גלגל שמחייה את ההיסטוריה המשפחתית – מצב בו עשויים לצוץ חששות, שמא הילדים ינציחו את התפקידים המשפחתיים ההיסטוריים. יש שאלות בלב כגון: האם הבן יהיה דפרסיבי כמו הדוד?
בנוסף ישנם מחסומים בהורים, שעוברים לעיתים קרובות לילדים, כדוגמת מצב בו הורה חווה חרדה, ומעביר (שלא במודע ובניגוד לרצונו כמובן) את אותה חרדה ממש לילד. הורה שחסום בתחום הסמכות, יאלץ פעמים רבות להתמודד עם ילד שכל הזמן בודק גבולות. במקרים אלו נתעכב במקומות החסומים, 'נתיר קשרים' מהעבר, ונברר מה יש לעשות, ואיפה כדאי לנוח ולהניח לילד – שבכלל פועל ממקומות של בריאות ולא של חולי, בניגוד גמור לדוד.

בפגישות ההדרכה, הורים מקבלים כלים מעשיים, להתמודדות עם מצבים שונים שקורים עם הילד. מתוך כך הם משפיעים עליו לטובה מבחינת יכולתו לקחת חלק חיובי ופעיל מבחינה רגשית, משפחתית וחברתית.

הרגישו בנוח ליצור קשר: 054-6696777

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *