טיפול דיאדי

טיפול דיאדי

טיפול הורה-ילד מהו?
הטיפול בהורה וילד ביחד נובע מהכרה בחשיבות היחסים. איכותו של הקשר בין ההורה והילד באה לידי ביטוי במישורים רבים, והיא משפיעה על מידת האושר, תחושת הביטחון וחוויית השייכות של שני הצדדים לאורך כל חייהם. 

יסודות הקשר הזה מונחים בראשית חייו של התינוק, והם מושפעים מחוויית הילדות, שהייתה להורים. פעמים רבות הורים רוצים להיות שונים מהוריהם שלהם, אך מרגישים שהם כביכול לכודים, בתוך דפוסים מוכרים. פעמים רבות אנו מוצאים שרגשות עיקריים עוברים מדור לדור בתוך משפחה. טיפול דיאדי מאפשר להורים להכיר מקרוב את מערכות ההעברה הבין דורית, הנהוגה במשפחתם. לוותר על דפוסים מכאיבים, ולאמץ דפוסים מיטיבים.

טיפול זה מייחס להורים צעירים השפעה מכריעה על חיי הילד, ויכולת כבירה להשפיע על עיצוב אישיותו. מדובר בטיפול פעיל, כלומר מזמין לחוויה של שהות משותפת ויצירת דרכי התבוננות ותקשורת בכאן ובעכשיו. תהליך זה תורם ליצירת שינוי בהתנהגות הילד ובבניית מערכת היחסים העתידיות שלו.

טיפול דיאדי
מטרתנו בטיפול הדיאדי לשפר את מערך היחסים בין ההורה לילד.
הטיפול מתאים להורים ופעוטות או ילדים, שחשים שיש ביניהם ריחוק, חוסר הבנה, קושי לקבל, או רגשות שליליים מוגברים, שבאים לידי ביטוי בהתנהגות.

כאשר ילד 'לא הולך בתלם', כשאנו מרגישים שהכל איתו הולך קשה או עקום, ולא ברור לנו למה. כשיש צעקות או בכי גם 'בלי סיבה מובנת', כשאנו חווים תסכולים רבים ולא יודעים מה לעשות כדי שיירגע, או כשיש בתוכנו דאגה, עצב, פחד שמא הפעוט עשוי לשחזר את ההיסטוריה המשפחתית, שנאה, ייאוש, דחייה או חוסר אונים – זה הזמן לבוא לטיפול דיאדי ולטפל ביחסים. הטיפול עוזר למוסס קשיים בתקשורת, מרדנות, קושי לקבל ולשים גבולות. הטיפול גם מאפשר לשקם את הסמכות ההורית, תוך הקשבה והיענות לצרכי הילד. טיפול ביחסי הורה ילד מגשר על תחושה של מרחק רגשי או זרות כלפי תינוק, פעוט או ילד. ומעמיק את תחושת השייכות המשפחתית. בעזרת הפגישות, מוסרים מחסומים, מתקבלות תובנות ונפתחים ערוצים ליחסים של קרבה ואהבה. מדובר בתהליך שתורם להנאת ההורה מחוויית ההורות שלו ולילד מחוויית הילדות.

מערך הטיפול
מדי שבוע נפגשת הדיאדה אם- ילד או אב- ילד לסירוגין, מפגש עם ההורים ללא הילד מתקיים אחת לשלושה שבועות. בהתחלה המטפלת צופה ביחסים ובאינטראקציה ביניכם. אחר כך המטפלת עוזרת לך לחשוב ולהבין מה קורה לך ולילד "בזמן אמת". במפגש הדיאדי ההורים והילד לומדים יחד על הכוונות, המחשבות והרגשות, שמכוונים את התנהגותם. תוך כדי תהליך מתחממות  דרכי התקשורת, מתמעטות ההתפרצויות, ונוצרת קרבה וחום.

הרגישו בנוח ליצור קשר: 054-6696777

"לידת אם" – טיפול רגשי לאימהות בראשית דרכן.

לידת התפקיד הפנימי של "האמא", הוא תהליך מורכב. יש משהו מאוד משמח במעבר לאימהות ויש בזה גם עצב ואובדן. חיי האישה החופשית, שהכרת, משתנים ללא הכר בבת אחת. בכיו של התינוק אדיר. הוא זקוק לך למילוי כל צרכיו ואת האחראית להתפתחותו ולבריאותו.

שלב זה של הפיכה לאם, הוא באמת בגדר מהפכה!
תפקידים של האמא, האבא והילדה המופנמים אצלך מבראשית צצים ומציפים.
עניינים לא סגורים עם עצמך, עם בן זוגך ועם המשפחה המורחבת עולים.

אני מזמינה אותך למרחב שמאפשר עיבוד של התהליכים הרגשיים, שאת עוברת. יחד נתבונן באימהות, זוגיות וילדיות, במטרה להגיע לבית מבטחים רגשי. המפגשים ישלבו מהות פסיכודינאמית עם פעילויות בתרפיה בדרמה, סיפור ואומנויות. מפגשים פרטניים מתקיימים באבן יהודה ובכפ"ס.

מפגשים קבוצתיים מתקיימים בפרדסיה.
בהנחיית: מאיה לב ארי – פסיכותרפיסטית. מומחית בטיפול דיאדי (יחסי הורים ופעוטות). מטפלת גם בדכדוך ובדיכאון אחרי לידה, דרמה התרפיסטית ומדריכת הורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *