איך לזמן חוויות של קבלה בחיים ובקבוצות #יציאה_מציר_החרם

#יציאה_מציר_החרם הינה גישה טיפולית, שהגתה מאיה לב ארי. ע"פ גישה זו ילדים, מבוגרים, מנחי קבוצות, מורים והורים הינם בעלי כוחות עצומים להשפיע על הווייתם האישית והקבוצתית. הטיפול והליווי נעשים לפי צרכים אישיים, לרב באמצעות טיפול מערכתי במירב הגורמים הרלוונטיים – שילוב בין טיפול פרטני, טיפול קבוצתי, הדרכת הורים והדרכת מורים ומדריכי תנועות נוער.

השיטה עוסקת במנעד שבין 'לחוש לפעמים פחות קשור' ובין 'לסבול מחרם'. וגם במנעד שבין 'להרתע ממישהו' ועד 'לא לסבול אותו. בנוסף מוקנים כלים ושיטות לעבור מחוויות של דחיה לחוויות קבלה. 

השיטה מלמדת מורים, מורי מורים ומנהיגי קבוצות – איך להנחות את הקבוצה החוצה ממצב של חרם למצב של קבלה הדדית.

כשזה קשור לילדים:
ילדים רבים מתמודדים לא פעם עם תופעות של דחייה חברתית, המלווה בתופעות קשות, כמו נידוי וחרם, לעג מתמשך, הצקות ואף התעללות מילולית וגופנית.  הילדים חווים אזלת יד מול "גורל אכזר", הנדמה כצונמי שלא ניתן להתמודד עימו. הורים רבים מזדהים עם ילדיהם, נקודת מוצא אשר מחלישה את כוחותיהם לעזור. הסדנה מכוונת הורים, ילדים ונוער, כיצד לתמוך ולהאמין בכוחות של הילד באופן מקדם.

ילדים אחרים מתעללים. פונים לצד אכזרי בתוכם. סובלים מבטחון עודף ונוקשות התנהגותית. הוריהם גם הם חסרי אונים, מול העוצמות של ילדם. ילדים והורים אלו אל להם לשקוט על השמרים – מתחת לבריונות יושבות תפיסות עצמי מלאות סתירות, ערך עצמי נמוך ורק מעל לפני השטח זה נראה כמו עודף בטחון עצמי.
ניתן לראות תקופות מסוימות, למשל גיל ההתבגרות, שמאופיין על ידי הרצון להיות מושלמים, וכל אלמנט שמפחית מכך, גורר צרור תחושות קשות שאף עשוי להדרדר לתחושת חוסר ערך ואף הימנעות חברתית. שיטת #יציאה מציר החרם נותנת לילדים אלו טיפול פרטני וקבוצתי לצד הדרכת הורים.
אצל רבים נמצא שחרם היווה עבורם טראומה לכל החיים – על כן מוטב להתייחס ולא להזניח.

שיטת #יציאה_מציר_החרם מתייחסת לחרם כציר, שניתן לצאת ממנו!

 

להרשמה לסדנה חווייתית און ליין לילדים ולהורים הכנסו ללינק כאן.

כשזה קשור למבוגרים:
מבוגרים רבים מתמודדים לא פעם עם תופעות של דחייה והפחתת ערך. בעבודה זה יכול לבוא לידי ביטוי באי הזמנה לישיבות וארוחות צהריים או מאי הענות לבקשות על בסיס קבוע. הנמכה עקרונית של דעה מקצועית, או משכורת נמוכה יחסית לקבוצת השווים. הנושא רלוונטי גם לחיים מחוץ לעבודה, למשל יחסים בתוך המשפחה, והמשפחה המורחבת. יחסים עם אחים ועם בני דודים, גיסות, כלות, חתנים.

מטרת התהליך לספק ידע על תהליכים של שעירות לעזאזל בדרגות שונות, לצד כלים מעשיים להתמודדות אישית וקבוצתית. זהו מסע אישי בדרך להתמרת החוויות האישיות, לשינוי פנימי עמוק, אשר פותח דלת לחוויות של קבלה.

סדנה חווייתית למורי מורים (מרצים)
הסדנה מראה את מידת ההשפעה של אדם על גורלו החברתי והבין אישי, לצד הכוחות העצומים שיש לקבוצה במשחק הזה.
הרי לא בכל קבוצה יש שעירים לעזאזל… מה נותן לקבוצה את היכולת לקבל ולהעריך את חבריה?
מה מאפשר למנחה קבוצה, מטפל או מנהיג לנתב את ספינת הקבוצה לחוף מבטחים נטול שעירים לעזאזל? הסדנה תספק כלים וידע מעשי.
מה יכול לטפח את הכוחות הפנימיים להיות מקובל ומקבל?
זוהי הזמנה למסע אישי חווייתי למעבר מחווייות של דחיה לחוויות של קבלה.
מסע אשר יקרין על ההוייה המקצועית, ועל היכולת ללוות פרחי הוראה במסעם הם.

להצטרפות לסדנה חווייתית מלווה בהרצאה למורי מורים (מרצים לחינוך) – הכנסו ללינק כאן.

סדנה חווייתית למטפלים
בכל אחד מאיתנו טמונים כוחות של סינון ושל מיגנוט חוויות של דחיה ושל קבלה. בסדנא שלפנינו, נעסוק בנושא זה, הן מבחינה רגשית והן מבחינה טיפולית. הסדנה מזמינה את המשתתפות/ים לתהליך של מפגש עם חוויות אישיות של עצמי, במקומות של דחיה והתמרתן לחוויות של קבלה. המסע האישי יקרין ויהדהד לעצמי המקצועי – המטפל, וינתן מקום להדרכת עמיתים. הדרכת העמיתים תכיל הן טיפולים פרטניים והן טיפוליים קבוצתיים העוסקים בתחומי הדחיה והקבלה. לפרטים הכנסו ללינק.

 

מרצה: מאיה לב ארי (M.a) – בעלת וותק רב שנים בטיפול ובהדרכת מטפלים. מטפלת בקליניקה פרטית בפרדסיה, באמצעות פסיכותרפיה פסיכואנליטית, בשילוב ארגז חול, דרמה וסיפור, הדרכת הורים, טיפול דיאדי ממוקד ביחסי הורים וילדים, דמיון מודרך, שיטות קוגניטיביות ועוד. מרצה בוינגייט לפסיכותרפיה. מייסדת ומנהלת מכון לב ארי, אשר הינו מהוותיקים בארץ בתחום הטיפול הממוקד במיומנויות חברתיות מגיל גן ועד מבוגרים. שנים רבות עבדה כיועצת וכמאמנת קריירה ב'השתלבות במעברים' ובסוכנות היהודית, כולל הנחיית סדנאות מרוכזות להצלחה בקריירה וסדנאות outdoor.

פרטים נוספים בטלפון 0546696777, 09-8800400
במייל: maya.levari.lev@gmail.com

בפייסבוק ובאינסטרגם: #יציאה_מציר_החרם
.

לאהוב את עצמך זו תחילו של רומן לכל החיים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *