תרפיה באומנות

בתרפיה באומנות, אנחנו קשובים לציור האישי. ביחד, אנחנו מציירים אותו, יוצקים, מערבבים, לשים ומפסלים. הדף, הבד, החומר, הם סוג של מיכל לכל מה שנמצא על ליבכם. מתוכו לפעמים נפתחים נתיבי יצירה חדשים ומפתיעים. טיפול באומנות מתאים לילדים ולמבוגרים. ובהתאם לצרכים האישיים, לפעמים יצירה הופכת למשחק, לריקוד, לשיר, לסיפור. לפעמים יצירה הופכת לשיחה. תרפיה באומנות הינה כלי רב עוצמה, המזמין אותך לצייר רגשות. רגשות טובים ורעים, קלים וקשים. סבוכים, וברורים. ואפילו רגשות לא ידועים. היצירה בטיפול באומנויות לא צריכה להיות יפה. זה לא שיעור. תרפיה באומנות מאפשרת לך פשוט לבטא את מה שאתם מרגישים באמצעות יצירה. לפעמים זה מכוער, או אפילו מגעיל. זה מה שזה מרגיש עכשיו, וזה העיקר. שזה אמיתי.

לעיתים בתוך היצירות אנחנו מגלים מחשבות. מתוך היצירות, ורק אם תרשו להן, מחשבות וותיקות עשויות להשתנות, ולפנות מקומן לרגשות ולמחשבות חדשות.

מה זה תרפיה באומנות? זה ליצור את עצמכם ולייצר ואת חייכם, בטיפול באומנות בעצם מופנה זרקור או דף, מכחול, חימר ופלסטלינה אל המטופל. והוא זה שבוחר מה להביא לידי ביטוי ובאיזה אופן.

כיצד מסייעת הבעה יצירתית לתהליך הטיפולי? תרפיה באומנויות מאפשרת ביטוי במקומות שבהן נגמרות לפעמים המילים. ודווקא שם אפשר למצוא אותן מחדש. דרכי הבעה יצירתיות הן בלתי אמצעיות וככאלו הן מאפשרות לבטא את החוויה האישית גם כאשר אין בכוחן של המילים לתאר ולהכיל אותה. תהליכי יצירה ידועים בכוחם המרפא והמזכך. הם מזמנים מפגש רב חושי עם חומרים מגוונים ומפעילים את המטופל גופנית, קוגניטיבית, מוטורית ורגשית. בנוסף, בדומה לתהליכי חלימה, הם מעלים תכנים מודעים ובלתי מודעים אל פני השטח. התוצר המוגמר אשר מהווה עדות מוחשית להתרחשויות מעולמו הפנימי של המטופל מהווה קרקע פורייה להמשך העבודה הטיפולית.

למי מתאים הטיפול? טיפול באמנות לילדים ונוער ולאנשים מבוגרים, שרוצים לצמוח מתוך נפתולי החיים.

אין כל צורך בניסיון קודם ביצירה!!

הטיפול באומנויות יכול להתמקד באומנות פלסטית, בסיפור או בדרמה תרפיה, Play Therapy ועוד

 

לתאום פגישה עם תרפיסטית באומנויות סמסו את המילים 'תרפיה באומנות' + שם וגיל הפונה ל: 054-6696777, או התקשרו ל 09-8800400

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *