שירותי המכון

איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

— 01

פסיכותרפיה דינאמית

הפסיכותרפיה מהותה לחשוב רגשות, ולתת להם מקום. היא מדגישה את תפקיד מערכות היחסים בנפש האדם, כגורם משמעותי המשפיע על האישיות ועל בריאותו הנפשית של הפרט. לפיה האדם נולד עם נטייה לחפש קרבה לאחר. הפסיכותרפיה מרחיבה את אופני החשיבה אודות יחסים, ייעול מנגנוני ההגנה, התמקמות העצמי בתוך זהות עצמית מגובשת.

 

 

— 02

EMDR

EMDR זאת גישה מהפכנית בעולם הפסיכותרפיה הכוללת בתוכה את עיקרי כל הגישות שקדמו לה ומשלבת הבטים פסיכו-נוירו-סומטים (פיסכולוגיים-רגשיים-קוגנטיביים-גופניים). ייחודיות השיטה היא על בסיס ההבנה שאנחנו פועלים מתוך רשת זיכרון אשר דרכה אפשר למצוא את התקיעות בחיים ולהקהות את הכאב המפריע לנו בחיים.

 

 

 

— 03

מיומנויות חברתיות

טיפול ממוקד במיומנויות חברתיות במכון לב ארי מאפשר למשתתפים למפות ולהבין טוב יותר סיטואציות חברתיות, ולהתאים את עצמם לסיטואציה. הטיפול מעודד פיתוח של יכולות וכישורים חברתיים. הטיפול מוצע לילדים מגיל גן ועד מבוגרים. ותכניו מותאמים לגילאי המשתתפים.

 

 

 

— 04

טיפול דיאדי

שיטת טיפול פסיכו-תרפויטית, ששמה את הקשר בין ההורים והילד במרכז. מטרתנו בטיפול הדיאדי היא לשפר את התקשורת, לחזק את הקשר ולאפשר יחסים טובים בין ההורה לילד. מהות הטיפול הדיאדי ליצור קירבה והבנה הדדית. — 05

טיפול בחרדה

הגישה הטיפולית של מכון לב ארי מאפשרת טיפול ממוקד בחרדה על כל סוגיה:

חרדה חברתית, חרדת נטישה, חרדת ביצוע, חרדת בחינות, חרדת כישלון, פחד ממחויבות ופחד משינויים. מעבר לכך אנחנו גם מטפלים בפוביות שונות כגון חרדת טיסה, פחד ממעליות, פחד נהיגה, פחד מהתמודדות עם בירוקרטיה, פחד מנסיעה,  ועוד.

— 06

טיפול בOCD

הגישה הטיפולית בOCD במכון לב ארי עושה שימוש בEMDR, בכלים קוגניטיביים התנהגותיים ועוד, במטרה לעזור בצמצום הצורך בטקסים ובהפחתת האובססיביות בחיים לטובת זרימה וגמישות המאפשרים תפקוד יומיומי טוב יותר.

 

 

 

— 07

טיפול באומנות

טיפול זה עוזר להביע באופן בלתי מילולי מחשבות, רגשות ובעיות. הטיפול באומנות מקל על התהליך בטיפול רגשי, שכן הוא מאפשר הבעה עצמית עמוקה, במקום שבו נגמרות המילים לפעמים. התהליך הינו תהליך פסיכותרפיוטי. בנוסף ניתן לומר שיצירת אומנות היא תהליך מרפא ומעצים בפני עצמו, מתוך אמונה כי עצם הביטוי בציור, פיסול, צביעה, או כל תהליך יצירתי אחר הינו משחרר ומאפשר לאדם לפגוש את מי שהוא רוצה ויכול להיות.

— 08

דרמה תרפיה

דרמה תרפיה משלבת טכניקות מתחום התיאטרון, כדי להביא אנשים להתפתחות אישית ובריאות נפשית. טיפול זה הוא ענף בין תחומי הפסיכותרפיה. מדובר בתחום מקצועי-אקדמי, הנשען על מחקרים, ומצוי בהתפתחות מתמדת. 

בתהליך הטיפולי נעשה שימוש בכלים שונים מתחום התיאטרון, למשל אלתור, המחזה, מסכות ועוד.— 09

הדרכת הורים

הורות זה אחד התפקידים המשמעותיים שאנחנו ממלאים בחיינו ועם זאת זהו אחד התפקידים הכי מאתגרים שלנו לאורך החיים. הורות טובה מתחילה מתקשורת איכותית עם הילדים ועם עצמינו קודם כל. מהי תקשורת איכותית אתם שואלים? תמשיכו לקרוא

— 10

טיפול בבריחת צואה ושתן

אם הילד שלכם כבר עבר גמילה ראשונית ובכל זאת חזר למצב שבו אין לו שליטה על ההפרשות, ברוב המקרים כנראה הסיבה היא רגשית. בטיפול אנחנו עובדים ביחד עם הילד על מנת להחזיר לו את הבטחון העצמי ולהבין בעצם מהו גורם הלחץ או הפחד בחייו ובכך מחזירים לו את החיוך על הפנים.

 

 

 

 

 

— 11

טיפול בטראומה

בחיינו אנחנו יכולים לחוות טראומות שונות, הן פתאומיות כגון אירוע קשה, תאונה, הלם קרב, פציעה או כל אירוע קצר אחר ומנגד גם טראומות מתמשכות כגון טראומות ביחסים, "ילדות הורית", דור שני ושלישי לשואה, התנהגויות שונות, מצבים חוזרים שנקלענו אליהם לא פעם ובלי לדעת השאירו חותם עלינו. נהוג לחשוב שטראומה נשארת לתמיד. האומנם? אצלינו במכון אנחנו מטפלים במקור הבעיה תוך הבנה שלא הטראומה צריכה לנהל את האדם אלא ההפך.

 

— 12

מציאת זוגיות מיטיבה

יחסים לא צריכים ליהיות סביב ריבים וכעס, ומערכת יחסים חיובית היא כזו שבה אתם לא צריכים לשנות במילימטר את מי שאתם באמת. מעבר לכך, בדידות היא לא גזירת גורל וגם אותה אפשר לשנות. לצערינו נהוג לראות אהבה דרך סבל בעוד שאהבה היא מנוע שנותן לנו המון אנרגיה ודרייב. איך? תמשיכו לקרוא.

 

 

 

 

— 13

ליווי בפרידה וגירושין

גירושין הם אף פעם לא תקופה קלה לאף אחד, הן להורים והן לילדים במידה ויש. הכאב, הבדידות והעצבות שמלווים אותנו באופן טבעי בתהליך הם רק שלב בדרך. עם זאת רבים מהאנשים לא מצליחים לחצות אותו בעצמם ולכן אנחנו מזמינים אתכם לליווי שבו תקבלו את מלוא התמיכה וההכלה בכך שהגירושים הם לא סוף, אלא התחלה של משהו חדש. הטיפול מתאים הן למבוגרים והן לילדים

— 14

ליווי משפחות שכולות

אובדן אדם יקר, בנסיבות שונות, הוא תהליך כואב לכל אחד. עם האובדן מגיע גם ריק, הן של הורה, אח/ות, חבר קרוב או כל אדם שהיה מאוד משמעותי עבורנו. אדם שהשפיע על הזהות שלנו, בוודאי שלא פשוט לשחרר אותו מחיינו. במהלך הליווי נקדיש מקום לאבל, ולעיכול המציאות החדשה.האם נמלא את הריק בחוויות חדשות? האם נרשה לעצמינו להמשיך את החיים ולהוולד מחדש כמו עוף החול? 

 

— 15

הפרעות התנהגות (ילדים)

התפרצויות זעם ובכי, קושי בוויסות רגשי וסף תסכול נמוך יכולים למרר חיים של ילד ומשפחה. אצלינו תלמדו שיטות וגישות הורות אשר יקלו עליכם בתקשורת עם הילדים ויחזיר את השקט הביתה.

 

 

 

 

 

— 16

ומחלות בעלות מרכיב רגשי

דפוסי יחסים שכואבים לנו לאורך זמן או שמורכבים עבורינו עלולים ליצור לחץ וסטרס שיכול להתבטא בסמפטומים גופניים ואף במחלות קשות. הטיפול ימפה ביחד עם המטופל את המורכבות עם מה הוא מתמודד. לאחר מכן יוכל המטופל לא פעם למצוא דרכים חדשות להתמודד עם אותם גורמים שמעוררים אצלו דחק, צמצום, הקטנה, השתקה. בנוסף לכך ללמוד שיטות ודרכים להפגת לחץ וסטרס.

— 17

פגיעות בעלות אופי מיני

פגיעה מינית יכולה לגרום לאובדן אמון במערכות יחסים ובני אדם בכללי. פעמים רבות מלווה לפגיעה גם תחושה של בושה וספק עצמי והימנעות מיצירת קשרים חדשים בחיים. הטיפול מאפשר להביא לידי ביטוי את הפגיעה והמקרה כמו שהיה, להבין מה קרה, וללמוד איך לחיות ולהיפתח מחדש בחיים כלפי אנשים, ולקבל את החום והאהבה שמגיעים לנו.

 

 

 

— 18

התמכרות למסכים

בעידן הטכנולוגיה החדשה המסכים והמחשבים נהיו חלק אינטגרלי מחיינו.השאלה היא, מי מנהל את מי? אנחנו את המסכים או המסכים אותנו? 

רבים מאיתנו מאבדים את עצמם בתוך החוויה האינסופית שהטכנולוגיה מאפשרת. האם התרחקנו מהקרובים לנו?

לפעמים נראה שהדמות הטכנולוגית שלנו במשחק המסכים טובה יותר, כביכול, מאיתנו במציאות. האומנם? הטיפול יחזק את היכולת שלנו ליצור עומק בקשרים במציאות ולדעת לשים את ה"המסך" בצד. 

דילוג לתוכן