שירותי המכון

איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

— 01

פסיכותרפיה דינאמית

הפסיכותרפיה מהותה לחשוב רגשות, ולתת להם מקום. היא מדגישה את תפקיד מערכות היחסים בנפש האדם, כגורם משמעותי המשפיע על האישיות ועל בריאותו הנפשית של הפרט. לפיה האדם נולד עם נטייה לחפש קרבה לאחר. הפסיכותרפיה מרחיבה את אופני החשיבה אודות יחסים, ייעול מנגנוני ההגנה, התמקמות העצמי בתוך זהות עצמית מגובשת.


למידע נוסף

— 02

EMDR

EMDR זאת גישה מהפכנית בעולם הפסיכותרפיה הכוללת בתוכה את עיקרי כל הגישות שקדמו לה ומשלבת הבטים פסיכו-נוירו-סומטים (פיסכולוגיים-רגשיים-קוגנטיביים-גופניים). ייחודיות השיטה היא על בסיס ההבנה שאנחנו פועלים מתוך רשת זיכרון אשר דרכה אפשר למצוא את התקיעות בחיים ולהקהות את הכאב המפריע לנו בחיים.


למידע נוסף

— 03

מיומנויות חברתיות

טיפול ממוקד במיומנויות חברתיות במכון לב ארי מאפשר למשתתפים למפות ולהבין טוב יותר סיטואציות חברתיות, ולהתאים את עצמם לסיטואציה. הטיפול מעודד פיתוח של יכולות וכישורים חברתיים. הטיפול מוצע לילדים מגיל גן ועד מבוגרים. ותכניו מותאמים לגילאי המשתתפים.


למידע נוסף

— 04

טיפול דיאדי

שיטת טיפול פסיכו-תרפויטית, ששמה את הקשר בין ההורים והילד במרכז. מטרתנו בטיפול הדיאדי היא לשפר את התקשורת, לחזק את הקשר ולאפשר יחסים טובים בין ההורה לילד. מהות הטיפול הדיאדי ליצור קירבה והבנה הדדית. 


למידע נוסף

— 05

טיפול בחרדה

הגישה הטיפולית של מכון לב ארי מאפשרת טיפול ממוקד בחרדה על כל סוגיה:

חרדה חברתית, חרדת נטישה, חרדת ביצוע, חרדת בחינות, חרדת כישלון, פחד ממחויבות ופחד משינויים. מעבר לכך אנחנו גם מטפלים בפוביות שונות כגון חרדת טיסה, פחד ממעליות, פחד נהיגה, פחד מהתמודדות עם בירוקרטיה, פחד מנסיעה,  ועוד.


למידע נוסף

— 06

טיפול בOCD

הגישה הטיפולית בOCD במכון לב ארי עושה שימוש בEMDR, בכלים קוגניטיביים התנהגותיים ועוד, במטרה לעזור בצמצום הצורך בטקסים ובהפחתת האובססיביות בחיים לטובת זרימה וגמישות המאפשרים תפקוד יומיומי טוב יותר.


למידע נוסף

— 07

טיפול באומנות

טיפול זה עוזר להביע באופן בלתי מילולי מחשבות, רגשות ובעיות. הטיפול באומנות מקל על התהליך בטיפול רגשי, שכן הוא מאפשר הבעה עצמית עמוקה, במקום שבו נגמרות המילים לפעמים. התהליך הינו תהליך פסיכותרפיוטי. בנוסף ניתן לומר שיצירת אומנות היא תהליך מרפא ומעצים בפני עצמו, מתוך אמונה כי עצם הביטוי בציור, פיסול, צביעה, או כל תהליך יצירתי אחר הינו משחרר ומאפשר לאדם לפגוש את מי שהוא רוצה ויכול להיות.


למידע נוסף

— 08

דרמה תרפיה

דרמה תרפיה משלבת טכניקות מתחום התיאטרון, כדי להביא אנשים להתפתחות אישית ובריאות נפשית. טיפול זה הוא ענף בין תחומי הפסיכותרפיה. מדובר בתחום מקצועי-אקדמי, הנשען על מחקרים, ומצוי בהתפתחות מתמדת. 

בתהליך הטיפולי נעשה שימוש בכלים שונים מתחום התיאטרון, למשל אלתור, המחזה, מסכות ועוד.


למידע נוסף

— 09

הדרכת הורים

הורות זה אחד התפקידים המשמעותיים שאנחנו ממלאים בחיינו ועם זאת זהו אחד התפקידים הכי מאתגרים שלנו לאורך החיים. הורות טובה מתחילה מתקשורת איכותית עם הילדים ועם עצמינו קודם כל. מהי תקשורת איכותית אתם שואלים? תמשיכו לקרוא


למידע נוסף

— 10

טיפול בבריחת צואה ושתן

אם הילד שלכם כבר עבר גמילה ראשונית ובכל זאת חזר למצב שבו אין לו שליטה על ההפרשות, ברוב המקרים כנראה הסיבה היא רגשית. בטיפול אנחנו עובדים ביחד עם הילד על מנת להחזיר לו את הבטחון העצמי ולהבין בעצם מהו גורם הלחץ או הפחד בחייו ובכך מחזירים לו את החיוך על הפנים.


למידע נוסף

— 11

טיפול בטראומה

בחיינו אנחנו יכולים לחוות טראומות שונות, הן פתאומיות כגון אירוע קשה, תאונה, הלם קרב, פציעה או כל אירוע קצר אחר ומנגד גם טראומות מתמשכות כגון טראומות ביחסים, "ילדות הורית", דור שני ושלישי לשואה, התנהגויות שונות, מצבים חוזרים שנקלענו אליהם לא פעם ובלי לדעת השאירו חותם עלינו. נהוג לחשוב שטראומה נשארת לתמיד. האומנם? אצלינו במכון אנחנו מטפלים במקור הבעיה תוך הבנה שלא הטראומה צריכה לנהל את האדם אלא ההפך.


למידע נוסף

— 12

מציאת זוגיות מיטיבה

יחסים לא צריכים ליהיות סביב ריבים וכעס, ומערכת יחסים חיובית היא כזו שבה אתם לא צריכים לשנות במילימטר את מי שאתם באמת. מעבר לכך, בדידות היא לא גזירת גורל וגם אותה אפשר לשנות. לצערינו נהוג לראות אהבה דרך סבל בעוד שאהבה היא מנוע שנותן לנו המון אנרגיה ודרייב. איך? תמשיכו לקרוא.


למידע נוסף

— 13

ליווי בפרידה וגירושין

גירושין הם אף פעם לא תקופה קלה לאף אחד, הן להורים והן לילדים במידה ויש. הכאב, הבדידות והעצבות שמלווים אותנו באופן טבעי בתהליך הם רק שלב בדרך. עם זאת רבים מהאנשים לא מצליחים לחצות אותו בעצמם ולכן אנחנו מזמינים אתכם לליווי שבו תקבלו את מלוא התמיכה וההכלה בכך שהגירושים הם לא סוף, אלא התחלה של משהו חדש. הטיפול מתאים הן למבוגרים והן לילדים


למידע נוסף

— 14

ליווי משפחות שכולות

אובדן אדם יקר, בנסיבות שונות, הוא תהליך כואב לכל אחד. עם האובדן מגיע גם ריק, הן של הורה, אח/ות, חבר קרוב או כל אדם שהיה מאוד משמעותי עבורנו. אדם שהשפיע על הזהות שלנו, בוודאי שלא פשוט לשחרר אותו מחיינו. במהלך הליווי נקדיש מקום לאבל, ולעיכול המציאות החדשה.האם נמלא את הריק בחוויות חדשות? האם נרשה לעצמינו להמשיך את החיים ולהוולד מחדש כמו עוף החול? 


למידע נוסף

— 15

הפרעות התנהגות (ילדים)

התפרצויות זעם ובכי, קושי בוויסות רגשי וסף תסכול נמוך יכולים למרר חיים של ילד ומשפחה. אצלינו תלמדו שיטות וגישות הורות אשר יקלו עליכם בתקשורת עם הילדים ויחזיר את השקט הביתה.


למידע נוסף

— 16

כאב ומחלות בעלות מרכיב רגשי

טיפול בכאב, מחלות שמכילות כאב, ומחלות פיזיות שלא נמצאה להן סיבה רפואית ויש לשקול שישנה סיבה רגשית. למען האמת, אומרים שרב המחלות הן בעלות רכיב רגשי. הטיפול יתמקד בשורש המוביל מחלה. נסיון מראה שכשמטפלים בשורש – תחלואים רבים פשוט דוהים ואף חולפים.  אין בטיפול הבטחות, אך בהחלט ראינו כבר מאות מכרים, למשל של פיברומיאלגיה, יבלות על מרחבי העור, אלרגיות, כאבי ראש, כאבי שרירים ועוד ועוד. הטיפול יכול לכלול רוקחות טבעית במקרים מסוימים, טיפול אנרגטי, ובעיקר פסיכותרפיה.


למידע נוסף

— 17

הדרכת מטפלים

ההדרכה מתאימה למטפלים רגשיים באשר הם, אשר הינם בעלי תואר שני או אחר בעלי מקצוע מבוסס פסיכותרפיה ממגוון המקצועות: טיפול בדרמה ואומנויות, עו"ס ופסיכולוגים. ההדרכה ניתנת ע"י מאיה לב ארי – פסיכותרפיסטית ומדריכה בכירה. מטפלת במבוגרים ובילדים. גם באופן דיאדי. 


למידע נוסף

— 18

התמכרות למסכים

בעידן הטכנולוגיה החדשה המסכים והמחשבים נהיו חלק אינטגרלי מחיינו.השאלה היא, מי מנהל את מי? אנחנו את המסכים או המסכים אותנו? 

רבים מאיתנו מאבדים את עצמם בתוך החוויה האינסופית שהטכנולוגיה מאפשרת. האם התרחקנו מהקרובים לנו?

לפעמים נראה שהדמות הטכנולוגית שלנו במשחק המסכים טובה יותר, כביכול, מאיתנו במציאות. האומנם? הטיפול יחזק את היכולת שלנו ליצור עומק בקשרים במציאות ולדעת לשים את ה"המסך" בצד. 


למידע נוסף